دانش آموز شهید سلطانعلی لله گانی

« باسمه تعالی »

 مشخصات شهید: 

نام و نام خانوادگی

سلطانعلی لله گانی

نام پدر

صفر علی

نام مستعار

——-

تاریخ تولد

۱۳۴۰

محل تولد

روستای دزک

استان

چهار محال و بختیاری

******************************************

  وضعیت تحصیلی شهید:

مقطع تحصیلی

دبیرستان

سال تحصیلی

۱۳۶۰-۱۳۶۱

شهر محل تحصیل

دزک

آموزشگاه

شهید مطهری

شهرستان

شهرکرد

استان

چهار محال و بختیاری

 ******************************************

کارنامه ی عملیاتی:

نام عملیات

منطقه عملیاتی

تاریخ عملیات

مسئولیت در عملیات

۱

بیت المقدس

خرمشهر

۱۳۶۱

رزمنده

۲

والفجر مقدماتی

شمال غربی فکه-بلندی های حمرین

۱۳۶۱

معاونت اطلاعات

******************************************

آخرین عملیات:

نام عملیات

تاریخ شهادت

محل شهادت

تاریخ دفن شهید

مفقود الاثر

والفجر مقدماتی

۱۳۶۱/۱۱/۲۳

شمال غربی فکه-بلندی های حمرین

۱۳۶۱/۱۲/۱۸

 ******************************************

زندگی نامه شهید:

شهید سلطانعلی لله گانی در سال ۱۳۴۰ در روستای دزک دیده به جهان گشود.وی پس از آن به مدرسه ی سالار محل زندگی خود رفت و با موفقیت دوره ابتدایی را پشت سر گذاشت.مقطع راهنمائی را در مدرسه ی راهنمائی عدل گذراند.و به مقطع  دبیرستان راه یافت.اولین از تحصیلش در مقطع دبیرستان مصادف بود با سال ۱۳۵۷ و اعتصابات و راهپیمایی های مردم عدالت خواه این مرز وبوم.شهید در روستای محل زندگیش مجدانه به فعالیت های انقلابی از جمله:شعار نویسی و پخش اعلامیه و سخنرانی های امام می پرداخت وهمچنین جهت شرکت در راهپیمائی های مردمی به مرکز استان عزیمت می نمود.بعد از پیروزی انقلاب مسئول کمیته مردمی حفظ و امنیت روستا گردید و پس از تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی وارد این تشکل مردمی گردید و بلافاصله به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد.وی در تاریخ ۱۳۶۱/۱۱/۲۳ در عملیات والفجر مقدماتی از این جهان تا آستان معشوق پر کشید.

 ******************************************

خاطره ای از شهید:

عنوان خاطره:دانشگاه جبهه

یکی از هم رزمان شهید به نام قنبر ابراهیمی برای خانواده شهید نقل کرده است که روزی خواستم شهید را نصیحت کنم پس به او گفتم:تو نوجوانی و دانش آموز سال چهارم دبیرستان،بهتر نیست به روستا برگردی و درست را ادامه دهی و انشا الله در دانشگاه شرکت کنی و با توانایی هایی که داری در یک رشته خوب قبول شوی تا انشاالله به عنوان یک پزشک و یا مهندس به کشور خدمت نمایی و جنگ و مبارزه را برای ما که مسن تر هستم بگذاری..؟ شهید در جوابم گفت:همین که اینجا هستم در دانشگاه قبول شده ام،هیچ دانشگاهی انسان ساز تر از جبهه نیست و انشاالله اگر شهید شوم در یک رشته ی عالی قبول شده ام .

 نام و نام خانوادگی راوی: علی لله گانی          نسبت با شهید: برادر شهید

******************************************

وصیت نامه شهید:

به نام خدا

اگر دین محمد (ص) جز با کشتن من استوار نمی گردد،پس ای شمشیرها مرا در آغوش گیرید.

پروردگارا سپاس می گویم که به من فرصت دادی تا اسلام را بشناسم تا که در خاموشی جهل و شرک از دنیا نروم.آری انقلاب اسلامی باعث شد تا من از زندگی مادی و زودگذر دنیا خارج شوم و با دیدگاه توحیدی و بینشی وسیع به جهان بنگرم و شهادت و مرگ را تولدی دیگر در جهت جاودانگی بدانم.

پروردگارا سپاس می گویم که این نعمت بزرگ را برای ما فرستادی تا ما را از ظلمات دنیا نجات دهد و راه روشنایی را نشانمان دهد.پروردگارا مرا از کسانی قرار ده که به تو ایمان آوردند و نفس خویش را تزکیه نمودند و سپس در راه تحقق بخشیدن به آرمان های مقدس اسلام صادقانه تلاش نمودند و رضای تو و امام زمان را بدست آوردند.

سلام بر رهبر عزیزم،سلام بر تو ای امید مستضعفان و پدر محرومان،این سرباز کوچکت که در جبهه های حق علیه باطل در حال مبارزه با دشمنان اسلام است را بپذیر.

سلام بر مادر عزیزم،ای عزیزترین کسم بعد از خدا،با تمام وجودم تو را دوست دارم،من دوست داشتم پیش تو بودم و به تو نیکی می کردم،چونبهشت زیر پای مادران است.ولی خود می دانی که اکنون وقتش نیست.حال وقت جهاد برای اسلام است و از همه چیز واجب تر است.

سلام بر شهیدان تاریخ اسلام بر سرور شهیدان،امام حسین (ع)،سلام بر پاکدلانی که در مسیر پر پیچ و خم تکامل انسان سوختند و روشنایی به وجود آوردند تا بشر به مقصد برسد.

آری شهیدان شمع محفل بشریت اند.به خدا سوگند ای شهیدان به خون خفته تا مرگ ظلم و ستم و استقرار تفکر آزادی و حاکمیت ارزش های الهی در سرتاسر هستی،در پیمودن راه سرافراز خود سستی نشان نخواهیم داد.

ای شهید!

چه کسی مرا به پا خواهد داشت جز تو ای برادر که در خون تپیده ای،برخیز…

سلام بر پدر عزیزم،از تو می خواهم بدی های من را ببخشی و از من شکایتی نداشته باشی و بر من گریه نکنی.شما را به خدا می سپارم تا روزی که مردم مانند ملخ از یکدیگر پراکنده می شوند.

از شما مردم می خواهم مومن به انقلاب و پشتیبان امام خمینی(ره) و روحانیت باشید و خدا و روز قیامت را فراموش نکنید.

بنده حقیر سلطانعلی لله گانی.

******************************************

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *